Uganda – Nezabudnuteľná cesta

0
Cena
5 198€
Cena
5 198€
5. februára 2025
* Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Rezervovať

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

29
11 dní
Viedeň
Entebbe
Maximálna veľkosť skupiny: 6
Podrobnosti zájazdu

Uganda. Krajina, pri ktorej názve si mnohí stále nedokážu predstaviť jej skutočnú krásu. Uganda možno neponúka krásne piesočné pláže ani najvyšší vrch Afriky. Ponúka však niečo ďaleko unikátnejšie. Počas našej dobrodružnej cesty budeme mať pocit, že sme neustále súčasťou dokumentu z dielne National Geographic.

Čakajú nás totižto jedinečné vodné safari, kde budeme pozorovať hrochy, slony, krokodíly, opice či majestátne orly a zamaskované sovy.  To všetko z bezprostrednej blízkosti. Počas klasického safari v NP Murchison Falls budeme môcť sledovať stáda antilop, byvolov ale aj levie rodinky či majestátne žirafy.

Počas celého zájazdu budeme ubytovaní v komfortných hoteloch so skvelými službami, vynikajúcim jedlom a priamym kontaktom s prírodou.

V NP Kibale budeme so zatajeným dychom sledovať šimpanzy a v nádhernom NP Bwindi nás čaká stretnutie, na ktoré nikdy v živote nezabudnete. V malej skupinke budeme mať možnosť z absolútnej blízkosti sledovať najväčších žijúcich primátov. Stretnutie s horskými gorilami je priam rozprávkové a len ťažko budete hľadať slová. Nie len tento zážitok ale celá Uganda sa vám dostane pod kožu. Je to unikátna krajina, ktorú si zamilujete. 

Miesto odchodu a návratu

Letisko Viedeň

Čas odchodu

3 hodiny pred odletom

Cena nezahŕňa

 • Leteckú dopravu
 • 8x ubytovanie v kvalitných safari lodge vyššej strednej triedy (porovnateľné s kvalitnými 3*/4* hotelmi v Európe)
 • Plnú penziu a pitný režim počas celého zájazdu
 • Súkromnú dopravu počas celého zájazdu
 • Vynikajúceho miestneho anglicky hovoriaceho sprievodcu/šoféra - špecialista na safari, ktorý bude so skupinkou počas celého trvania zájazdu
 • Vstupy do všetkých NP podľa programu zájazdu
 • Všetky permity potrebné k pozorovaniu Šimpanzov (250 USD) a Goríl (800 USD)
 • Safari aktivity podľa porgramu

Cena nezahŕňa

 • Stravu a nápoje mimo uvedené v cena zahŕňa
 • Dopravu na/z letisko vo Viedni
 • Víza do Ugandy
 • Sprepitné pre miestnych sprievodcov
 • Poistenie zdravotných nákladov

Ostatné doplatky

 • Víza do Ugandy - 60 EUR
 • Doplatok za izbu obsadenú jednou osobou - na vyžiadanie
 • Slovenského FUERTE sprievodcu - cena na vyžiadanie podľa veľkosti skupiny
Čo očakávať

Jedinečné zážitky na ktoré nikdy nezabudnete! Predsudky voči cestovaniu do Afriky sú bežná vec, my vám však ukážeme, že aj v týchto krajinách sa dá cestovať bezpečne, komfortne a s prakticky neustálym úsmevom. Uganda je totižto taká. Láskavá a dobrosrdečná. Počuli sme už aj také, že „v Ugande nie je poriadne safari, treba ísť radšej do Kene či Tanzánie“. Naše fotky vás však určite presvedčia o opaku. Neváhajte a poďte spolu s nami preskúmať tento krásny kúsok Afriky.

 • Vodné a klasické safari v NP Murchison Falls
 • Ohrozené nosoržce v Ziwa Rhino Sanctuary
 • Pozorovanie šmpanzov v NP Kibale
 • Pozorovanie horských goríl v NP Bwindi
 • Jedinečný NP Queen Elizabeth
 • Relax pri jazere horskom jazere Bunyonyi
 • Skvelé ubytovanie s vynikajúcimi službami
Itinerár

1. deňOdlet z Viedne

Stretnutie sa na letisku vo Viedne a následne nočný letecký presun do mesta Entebbe.

2. deňEntebbe - Ziwa Rhino Sanctuary

Doobedný prílet do Entebbe. Na letisku nás bude čakať miestny sprievodca so súkromným vozidlom iba pre našu skupinku. Naše dobrodružstvo môže začať.

Prvý deň absolvujeme presun z mesta Entebbe až do Ziwa Rhino and Wildlife Ranch. Toto miesto je hrdým domovom jediných bielych nosorožcov v Ugande. Jedná sa o projekt vďaka ktorému sa jedného dňa možno opäť podarí prinavrátiť tieto hrdé zvieratá aj do voľnej prírody. Prírodná rezervácia v ktorej majú nosorožce voľný pohyb a o ich bezpečnosť sa starajú špeciálne trénovaný „rangeri“ má rozlohu takmer 70 kilometrov štvorcových a od roku 2006 sa im podarilo z zvýšiť populáciu zo 6 na 41 nosorožcov. Počas návštevy rezervácie budeme mať možnosť pozorovať tieto zvieratá z absolútnej blízkosti. Následne ubytovanie priamo v rezervácii a oddych.

3. deňNP Murchison Falls

Po raňajkách nás čaká presun do Národného parku Murchison Falls, ktorý patrí medzi najkrajšie v krajine. Park je svojou rozlohou takmer 4tis km2 najväčší v Ugande pričom rieka Níl ho predeľuje na severnú a južnú časť.

Našou prvou zastávkou bude vyhliadka nad majestátnymi vodopádmi Muchison s výškou 43metrov. Pokračovať budeme do srdca národného parku a čaká nás tiež prvá klasická „game drive“.  Park je domovom množstva živočíchov vrátane slonov, levov, žiráf či leopardov a byvolov. Po safari jazde nás čaká ubytovanie v príjemnom rezorte Pakuba Safari Lodge s výhľadom na Biely Níl. Skvelé jedlo, oddych pri bazéne či výborné drinky. Africká romantika ako sa patrí.

4. deňNP Murchison Falls

Skoro ráno vyrážame na ďalšiu safari jazdu. Zvieratá sú s východom slnka veľmi aktívne a to nám dáva príležitosť ich ľahšie nájsť a pozorovať ich ranné rituály. Obrovské antilopie stáda, majestátne žirafy ale aj levie rodinky na ranných potulkách za vodou. Krajinu budeme brázdiť v ikonickom safari vozidle Land Cruiser a neraz natrafíme na zvedavé slony či byvoly.

Počas obeda sa presunieme k jednému  ramien rieky Biely Níl. Tu nás bude čakať menšia loďka na palube ktorej sa presunieme do blízkosti vodopádu Murchison. To čo sme včera pozorovali z vyhliadky budeme mať dnes možnosť sledovať priamo z hladiny rieky. Nemyslite si však, že nás čaká len taká nudná plavba k vodopádu. V obdobiach sucha je pre zvieratá nesmierne dôležité aby sa dostali k vode a práve preto je plavba po rieke jednou z najlepších možností ako pozorovať niektoré druhy zvierat z absolútnej blízkosti.

Desiatky hrochov ktorí oddychujú v plytkej vode pri brehu, nílske krokodíly, stáda slonov ktoré sa idú osviežiť či orly číhajúce na svoju korisť. Z našich skúseností sú práve vodné safari jedným z najlepších zážitkov ktoré Uganda ponúka. Neskôr návrat do rezortu a oddych.

5. deňNP Murchison Falls - NP Kibale

Dnešok začneme skvelými raňajkami a následne sa vydáme na dlhší presun smerom na juh. Prejazd pozdĺž jazera Albert pričom budeme pokračovať až do Národného Parku Kibale. Dažďový prales je domovom množstva živočíchov vrátane 13tich druhov primátov. Toto miesto sa rozprestiera v nadmorskej výške 1100 až takmer 1600m.n.m. Po príchode nás čaká dokonalé ubytovanie v Turaco Treetops Lodge, ktoré si okamžite po príchode zamilujete. Po dlhej ceste priestor na zaslúžený oddych s možnosťou pozorovania vtáctva či relaxom pri bazéne.

6. deňNP Kibale - NP Queen Elizabeth

Po raňajkách opúšťame tento skvelý rezort a smerujeme za jedinečným dobrodružstvom. Po krátkom presune vstupujeme do pralesa, ktorý je domovom šimpanzov.

Spolu s miestnymi sprievodcami a ochrancami tohto parku absolvujeme krátke školenie a vydáme sa hľadať týchto inteligentných primátov. V parku žije viacero rodín a po krátkom treku sa nám určite podarí jednu z nich nájsť. V prítomnosti šimpanzov budeme môcť stráviť iba obmedzený čas aby sme ich príliš neobmedzovali, no tento zážitok bude nesmierne intenzívny.

Z blízkosti pár metrov budeme môcť sledovať tieto nádherné tvory ako oddychujú, skáču po stromoch prípadne čistia jeden druhého. Spolu s miestnymi sprievodcami sa dozvieme všetky zaujímavosti o ich živote aj o parku ako takom.

Následne nás čaká obed po ceste a poobedný príchod do Národného Parku Queen Elizabeth. Ubytujeme sa v komfortnom rezorte Ihamba Lakeside Safari Lodge, kde nás už pri príchode očarí miestna pohostinnosť a nádherný výhľad na jazero Lake George. Oddych pri bazéne počas západu slnka a výborná večera ukončia tento nádherný deň.

7. deňNP Queen Elizabeth

NP Queen Elizabeth je známy svojou jedinečnou faunou a flórou, pričom je domovom viac ako 95 druhov cicavcov a niekoľko stoviek druhov vtákov. Už klasicky sa počas našej rannej safari jazdy môžeme tešiť na pozorovanie slonov, byvolov, žiráf, antilop a s trochou šťastia zhliadneme aj oddychujúceho leoparda. Neskôr nás čaká opäť jedinečné vodné safari, tento krát na kanály

Kazinga Channel, ktorý spája jazero Lake George a Lac Edouard. Pestrosť vtákov žijúcich v tejto oblasti je neuveriteľná, no tešiť sa môžeme aj na slony, hrochy, krokodíly či opice, jašterice a maskujúce sa sovy. Vodné safari jednoducho nikdy nesklame! Následne návrat do rezortu a oddych.

8. deňNP Queen Elizabeth - Ishasha - NP Bwindi

Ranný odchod z ďalšieho skvelého rezortu, pričom pokračujeme na juh. Najskôr sa na južnej hranici parku, v Ishasha pokúsime nájsť ikonické „stromové levy“ a pokračovať budeme až do horského Národného Parku Bwindi. Tento unikát sa nachádza v juhozápadnej časti Ugandy na okraji Rift Valley. Svahy, ktoré sú často pokryté hmlou, sú chránené viac ako 25 000 rokov starým dažďovým pralesom. NP Bwindi je známy obzvlášť vďaka početnej populácii horských goríl. Žije ich tu viac ako 300, čo predstavuje zhruba polovicu celkovej populácie goríl na svete. Po príchode sa ubytujeme v luxusnom hotely Buhoma Lodge.

9. deňNP Bwindi - Lake Bunyonyi

Ráno sa presunieme do miestneho strediska kde musí každý účastník treku asolvovať krátke školenie. Horské gorily sú inteligentné a nesmierne silné tvory, no pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo. Samozrejme v ich prítomnosti sa treba vedieť správať a práve to nám vysvetlia miestni odborníci. Následne sa presunieme do východiskového bodu pre trek a dobrodružstvo môže začať.

Trek absolvujeme v malej skupine, nakoľko tu platí striktný limit na túto aktivitu. Gorily majú svoj životný rytmus a väčšia či častejšia prítomnosť ľudí by im mohla tento režim narušiť. Každý deň sa preto organizuje ku každej z rodín iba jeden výlet. Ochrancovia majú zvyčajne ich pohyb zmapovaný a vedia kde sa gorily nachádzajú. Spoločne s nimi sa budeme pomaly presúvať pralesom až napokon dorazíme do cieľa.

Prvý pohľad na dospelú horskú gorilu vo svojom prirodzenom prostredí si zapamätáte na vždy. Je to nesmierne intezívny zážitok, pri ktorom sa svet na chvíľku zastaví. Následne budeme mať približne tridsať minút, počas ktorých budeme v ich absolútnej blízkosti. Sledovať ich pohyb ako aj fungovanie v rámci rodiny je neuveriteľné. Niektoré gorily sú zvedavé a prídu si vás obzrieť úplne  blízka. Netreba sa báť, skôr naopak, treba si to užiť! Náš stanovený čas ubehne rýchlo a gorilám dávame zbohom.

Pokračujeme nádhernou horskou krajinou až k jazeru Bunyonyi. Ubytujeme sa v príjemnom hoteli Birdnest Resort priamo na brehu jazera. Následný oddych a relax.

10. deňLake Bunyonyi - Entebbe

Po spoločných raňajkách sa pomaly ale isto naše dobrodružstvo blíži ku koncu. Smerujeme naspäť do mesta Entebbe, pričom cestou sa ešte zastavíme na mieste, kde sa Zem rozdeľuje na severnú a južnú pologuľu. Rozlúčenie sa s našim sprievodcom a podvečerný odlet do Viedne.

11. deňViedeň

Skorý ranný prílet do Viedne, kde naše dobrodružstvo oficiálne končí. Uganda ostane navždy v našich srdciach a zážitky ktoré si z tejto nádhernej krajiny prinesieme budú v skutku nezabudnuteľné.

Mapa

Fotky

Logo Fuerte

 • Súhlas s cookies

Súhlas s cookies

Suhlas s cookies.